یـــا حبیبــــے، نور عینــــے
بگذار دلم سر به بیابان بگذارد/ دیوانگی ما به کسی ربط ندارد
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : جوان ناکام
نظرسنجی
کدا مداح را بیشتر از بقیه ذاکران می پسندید؟با عرض سلام و احترام و تشكر فراوان از فرصتی كه در اختیار ما قرار داده‌اید.
سؤال: خواهشمند است برای شروع با معرفی خودتان بحث را آغاز نمائیم؟
پاسخ: بسم الله الرحمن الرحیم
یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهور‌ الحجه.به همه دوستداران امیرالمومنین علی (ع)، سلام و عرض ارادت دارم. امیدوارم سؤالات شما خلاصه باشد و من هم خلاصه جواب بدهم تا انشاءالله در فرصت بعدی مفصلاً با هم صفائی داشته باشیم.
من محمود (عباس) كریمی فرزند نقی هستم كه در سال 1347 در یكی از محله‌‌ های مذهبی تهران به دنیا آمده‌ام. شغل‌‌‌ام آزاد و مرتبط با فعالیت‌های صنعتی می‌باشد.
بنده در سال 1370 ازدواج نموده‌ام و دارای دو فرزند می باشم، پسرم11 سال و دخترم 4 ساله می‌باشد در خصوص خانواده پدری نیز پدرم در سال 1361 درعملیات فتح‌المبین در دشت عباس مفقودالاثر شده‌اند و برادرم ابوالفضل كریمی نیز در كربلای 5 شلمچه در سال 65 به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند. دارای سه برادر به نامهای احمد، محمد و حسین می‌‌باشم

به ادامه مطلب رجوع شود

سؤال: از سوابق كاریتان بیشتر بفرمایید؟
پاسخ: بعد از رفتن پدرم در كنار تحصیل هم كار می‌كردم و هم مداحی. در مشاغلی همچون نجاری، بنائی و.... مدتی كار كرده‌ام.

سؤال:
تحصیلات خود را تا كجا ادامه داده‌اید؟
پاسخ: بنده دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه علامه طباطبائی بودم و تعداد 74 واحد درسی نیز گذرانده‌ام اما از آنجائیكه حضور در جبهه فرهنگی را مقدم‌تر دانستم به سراغ مطالعات مرتبط با بحثهای فرهنگی و به ویژه مداحی رفتم و در این زمینه به كسب معارف اسلامی پرداختم.

سؤال:
آیا اهل ورزش نیز هستید؟

پاسخ:بنده دارای كمربند سیاه دان دو در رشته جودو می‌باشم. در رشته شین ‌ذن كاراته نیز كمربند سیاه، دان 5 دارم و به ورزش شنانیزبسیار علاقمندم.

سؤال: خوب جناب آقای كریمی از شروع مداحیتان بفرمائید؟
پاسخ: اولین بار در حالیكه خردسال بودم روی پای مرحوم كافی نشستم و روضه خواندم. الان نیز كه بحول و قوة الهی در خدمت اهل بیت (ع) می‌ باشم.

سؤال:
جناب آقای كریمی شما تسلط خاصی در دستگاههای موسیقی دارید، علت این موفقیت را در چه چیزی می‌دانید؟
پاسخ: هر صدایی در یك دستگاه موسیقی ادا می‌شود مثلاًً صدای گریه بچه و حتی كوچكترین صداهایی كه شما می‌شنوید. علت آشنایی من نیز با دستگاههای موسیقی به این بر‌می‌گردد كه چون بنده قاری قرآن بوده‌ام و در تلاوت قرآن رعایت دستگاههای موسیقی، ردیفها و ... بسیار حائز اهمیت می‌باشد، به مدد كلام وحی در این زمینه مهارت‌هایی به دست آورده‌ام جا دارد در اینجا از اساتید خود نیز یعنی حاج حمید آقای مدِقّ و حاج علی آقای اربابی نیز یاد نمایم كه امیدوارم در هر كجا می‌باشند در سایه اهل بیت (ع) سربلند و پیروز باشند.

سؤال:
اشعار در مداحی‌ها و برنامه‌های شما از جایگاه ممتازی برخوردار هستند، اشعار با مضمون و زیبا؛ به طور مثال خیلی‌ها شما را با شعر معروف و بسیار زیبای “عشق یعنی ....“ می‌‌شناسند؟
پاسخ: بیشتر شعرها را خودم می‌گویم مثلا همین شعر عشق یعنی كه شما گفتید را هم بخاطر دارم كه روی موتور در حالت گریه سروده‌ام. دوستی دارم به نام آقای م.ش كه ایشان با من سر كار می‌آمد و اغلب اوقات روی موتور به ثبت اشعار می‌پرداخت.

سؤال:
سابقه همكاری خود با هیات رزمندگان شمیرانات از چه زمانی شروع شده است و دلایل موفقیت این هیات به ویژه در جذب جوانان به عقیده حضرتعالی چه چیزهایی می‌تواند باشد؟
پاسخ: از حدود 4 سال پیش در ماه رمضان جلسات هیات رزمندگان شمیرانات تشكیل شده و الحمدلله تا حالا نیز ادامه داشته است. به جهت تلاقی نكردن با جلسات دیگر معمولاً در شام هر مناسبت برنامه داریم و اگر بحث جذب جوانان را هم می‌ فرمائید لطف و كرامات اهل بیت بوده‌است.
در خصوص علت موفقیت جلسه هیئت رزمندگان نیز عوامل زیر را می‌توان برشمرد:
البته عامل مهم دیگری كه باید به مطالب بالا اضافه شود فعالیت خالصانه عوامل جلسه در هر پستی كه هستند می‌باشند. از آبدارچی گرفته تا هر قسمت ، همه وهمه با نیت الهی فعالیت می‌نمایند و این خود از بركات اهل بیت (ع) می‌‌ باشد.


سؤال:
جناب آقای كریمی نام سایت ’’ فطرس ‘‘ می‌باشد اگر نظر خود را در این مورد بفرمایید ممنون می‌شویم.
پاسخ: فطرس فرشته‌ای بود كه بالهایش بر اثر قهر خداوند متعال سوخته شده بود و در روز ولادت حضرت سیدالشهدا (ع) به همراه خیل كثیری از ملائك به زمین آمد و خود را به قنداقه حضرت ابی‌عبدالله متبرك نمود و خداوند به احترام ارباب بالهای فطرس را به او عطا فرمود. فطرس در آسمانها به پرواز درآمد و می‌گفت: كیست مثل من كه آزاد شدة حسینم؟ و از آن روز فطرس عهد كرد كه سلام عاشقان حضرت ابی‌عبدالله (ع) را به مولا برساند و چون كار فطرس ابلاغ سلام است كار سایت فطرس نیز ابلاغ معارف اهل بیت (ع) است، انشاء الله.
فطرس كه پرش را شرر قهر خدا سوخت باز آنكه بدادش پر پرواز حسین است


سؤال:
جناب آقای كریمی از ملاقاتهایتان با مقام معظم رهبری بفرمائید؟
پاسخ: این از كرامات حضرت صدیقه (س) است كه در بعضی مجالس بندة حقیر به خدمت پیر و مرادم عرض ادب كرده‌ام.

سؤال:
شما در جلسات بر روی ازدواج جوانان خیلی تأكید دارید. آنهم با این مشكلات مالی؟
پاسخ: به جهت مسائل مالی جای نگرانی نیست چرا كه من خودم در حال حاضر با داشتن دو فرزند مستأجر می‌باشم و منزل پدری‌ام نیز از 60 متر مربع تجاوز نمی‌كند ولی به حول و قوة الهی دو فرزند دارم و شكر خدا را بجا می‌آورم. اگر نیتها الهی باشد همه مسائل حل می‌شود و هیچ جای نگرانی نیست.

سؤال:
جناب آقای كریمی در صورتیكه صحبت خاصی دارید نیز بفرمایید؟
پاسخ: تنها این مطلب كه هر كس باید موجب زینت بزرگتر خود باشد به طور مثال بچه‌ها باید زینت پدر و مادر خود باشند و شاگرد زینت استاد. شیعه باید زینت امامان معصوم (ع) خود باشد و ما نیز در هیات رزمندگان به همین ترتیب. توقع ما از همه به ویژه جوانان، خواهران و برادران محترم این است. كه الحمدلله نیز به اینگونه است و تأكید ما نیز بر همین است.

با تشكر فراوان از فرصتی كه در اختیار ما قرار دادید و امیدواریم باز هم در فرصتهای آینده بتوانیم در خدمت شما باشیم. والسلام

خلاصه بیوگرافی حاج محمود کریمی : مداح اهل بیت (علیه السلام)
حاج محمود کریمی ، دارای دو فرزند ، یک دختر 4 ساله و یک پسر 11 ساله در مورد اینکه مداحی را از کی و چگونه شروع کرده است شروع کار مداحی را به یاد ندارد ، تا آنجا که می گوید ، در بحث عشق یادم نمی آید دقیقاً چند سالم بود ، نمی دانم از کی شروع کردم ، البته پدرم هم مداح بود.در فعالیت های ورزشی هم شرکت داشته ، تا جایی که جودو را تا دان 2 کار کرده و تکواندو را در قالب بسیج و کاراته را هم تا دان 5 در سبک شین ذن ادامه داده است. در ورزش شنا نیز مهارت دارد. الان اصل کار ورزشی او کشتی است.
چند جمله از زبان ایشان :
درخت هرچه بارش بیشتر بشود ، سرش پایین تر می آید ، این همان چیزی است که از قدیم به همه آموختند ولی الان لقلقه زبانها شده اگر زورت برسد و زورنگویی مهم است. اگر چشم داشته باشی و به نامحرم نگاه نکنی مهم است.
اگر زور نداشته باشی ، یا مثلاً چشم نداشته باشی و بعد بگویی من خودم را کنترل می کنم که هنر نیست. مهم آن است که قدرت داشته باشی و خودت را کنترل کنی!نوع مطلب : مداحی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات