یـــا حبیبــــے، نور عینــــے
بگذار دلم سر به بیابان بگذارد/ دیوانگی ما به کسی ربط ندارد
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : جوان ناکام
نظرسنجی
کدا مداح را بیشتر از بقیه ذاکران می پسندید؟حاج حسین خرازی در آخرین وصیت نامه خود كه 50 روز پیش از شهادتش تنظیم كرده است نوشته:خدایا ! غلط كردم، استغفرالله، خدایا امان، امان از تاریكی و تنگی و فشار قبر و سوال منكر و نكیر در روز محشر و قیامت. به فریادم برس .


حاج حسین خرازی به سال 1336 در محله «كوی كلم» اصفهان دیده به جهان گشود. وی متعلق به نسلی بود كه به هنگام انجام خدمت نظام وطیفه ، برای سركوب شورشیان «ظفار» به كشور «عمان» اعزام شد و در سال 1357 نیز به فرمان حضرت امام خمینی از پادگان محل خدمت خود گریخت و به جمع مردم انقلابی پیوست. حسین خرازی از بود تشكیل سپاه پاسداران ، لباس سبز پاسداری انقلاب را برتن كرد و از بلوای ضدانقلاب تا زمان شهادتش را در خطوط مقدم نبرد با دشمنان انقلاب اسلامی بسر برد. خرازی گرچه در هنگام شهادتش (در هشتم اسفند1365 ) ردای فرماندهی لشكر 14 امام حسین را بر دوش داشت اما به عنوان بسیجی ترین سردار دفاع مقدس شناخته می شد كه كرامات درخشانی هم به او نسبت داده می شود.
از شهید حسین خرازی دو وصیت نامه برجای مانده است. آن چه خواهید خواند متن كامل دو وصیت نامه این بزرگوار است .

متن كامل اولین وصیت نامه حاج حسین خرازی را درادامه مطلب بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
من عبدالعاصی حسین خرازی، اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا عبده و رسوله و اشهد ان علیا و اولاده المعصومین حجج الله.
گواهی می دهم كه ائمه معصومین گفتارشان بر ما حجت و امتثال امر و اطاعتشان واجب ، محبتشان به حكم حق لازم و پیروی آنها موجب نجات و مخالفتشان موجب عذاب و آنها امامان و شفیعان روز جزا هستند.
انا الله و انا الیه راجعون. این جانب خود را لایق وصیت نمی‌دانم ولی بنابراین كه وصیت بعد از رفتن هركس راهنمای راه او و بیانگر هدف اوست من هم بر حكم وظیفه چند كلمه می نویسم.
شخصی هستم معتقد به انقلاب اسلامی ایران و رهبری و ولایت حضرت امام خمینی روحی له الفداه ، در عصر غیبت امام زمان (عج). از مردم می خواهم كه پشتیبان ولایت فقیه باشند. راه شهدای ما راه حق است، اول می‌خواهم كه آنها مرا بخشیده و شفاعت مرا در روز جزا كنند و از خدا می‌خواهم كه ادامه دهنده راه آنها باشیم. آنهایی كه با بودنشان و زندگیشان به ما درس ایثار دادند. با جهادشان درس مقاومت و با رفتنشان درس عشق به ما می آموختند.
از خانواده شهدا اسرا، مفقودین می‌خواهم كه صبر پیشه كنند چرا كه دنیا فانی است و ما معتقد به معاد هستیم و انشاء‌الله انتقام این مظلومین را با مظلوم كربلا یكجا خواهیم گرفت.
از خانواده معلولین و مجروحین می خواهم كه با این عزیزان كه برای اسلام رفتند و چنین شدند با صبر و حوصله و خوش اخلاقی برخورد كنند چرا كه این عزیزان به خاطر بیماری و اینكه اكنون دستشان از انجام وظایفشان كوتاه شد احتیاج به مراقبت ومحبت بیشتری دارند. انشاءالله خداوند به شما اجر و صبر عنایت فرماید. دیگر اینكه فرزندان شهدا را فراموش نكنید آنها پدرانشان را به خاطر اسلام از دست داده‌اند. در اسلام در مورد یتیمان سفارش زیادی شده است به خصوص یتیمی كه فرزند شهید باشد ناگفته نماند كه درست است كه در مقابل هركدام از اینها به شما اجری داده می شود ولی فراموش نكنیم كه اینها همه به عنوان یك وظیفه است برای ما كه مسلمانیم.
از تمام اقشار ملت، اعم از كسبه، اطبا مهندسین، علما و سپاهیان به عنوان یك فرد از اجتماع كه حق بر گردنش هست تشكر می‌كنم و عرض می‌دارم كه هركدام از شما ممكن است در كار خودكمبودهایی حس كنید و مشكلاتی برای شما باشد. این جانب خواهشمند است كه موقعیت اسلام و انقلاب و كشور را در نظر گرفته صبر بیشتری كنید و توجه داشته باشید كه در مشكلات است كه انسانها آزمایش می‌شوند.
كاری نكنید كه خدا نیاورد آن روزی را كه شما در مقابل شهدا و خانواده محترمشان جوابی نداشته باشید كه بدهید دیگر از مسئولین محترم و مردم حزب الله می‌خواهم كه در مقابل آن افرادی كه نتوانستند از طریق عقیده مردم را از انقلاب دور و منحرف كنند و الان در كشور دست به مبارزه دیگری از طریق اشاعه فساد و فحشاء و بی حجابی و... زدند در مقابل اینها ایستادگی كنند و با جدیت هرچه تمامتر جلو این فسادها را بگیرید.
و توصیه‌ام به مردم حزب الله و شهیدپرور اصفهان ، شهری كه در جبهه‌های نبرد با دشمن و اقتصاد و دیگر امور خیر و صالح پش قدم و حضور فعال و چشمگیر داشته است می خواهم كه همچنان انقلابی و دوست داشتنی بمانند و قدر امام جمعه و نماینده ارزشمند حضرت امام حضرت آیت الله طاهری را بدانند كه می‌دانند.
و اما پدر و مادر عزیزم، امیدوارم كه مرا حلال كنید و مرا ببخشید چرا كه شما با زحمت زیاد ما را بزرگ كردید. با رنج زیاد وسایل راحتی و تحصیل ما را فراهم كردید. شما كسی هستید كه در عظمت شما در قرآن خداوند فرمودند «و بالوالدین احسانا» یعنی به پدر و مادرتان نیكی كنید و یا آمده «و لا تقولو لهما اف...» به آنها اف نگویید با آنها روی ترش نكید حال اگر من در انجام وظایفم در مورد شما كوتاهی كردم شما ببخشید چرا كه من فرزند شما و شما بزرگترید و مادرم شما برای من خیلی زحمت كشیدید. در حدیث داریم كه «الجنة تحت اقدام الامهات» بهشت زیر پای مادران است. به خصوص شما مادری كه درتمام احوال و اوقات مراقب اعمال و رفتار ما بودید.... مادر، حسینت را حلال كن و از تمام دوستان و آشنایان و اقوام برای من حلالیت بطلب.
اللهم اجعلنا من التوابین، اللهم جعلنا من الشاكرین، اللهم اجعلنا من المتقین، اللهم اجعلنا من المؤمنین ، اللهم اجعلنا من الشهداء و احشر نامع الحسین و اصحاب الحسین، الحمدالله رب العالمین، اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان.
حسین خرازی
17/11/64
*بسمه تعالی
[....] در ضمن این حقیر سر تا پا تقصیر نماز و روزه (140 روز) صد و چهل روز بدهكارم. مقدار قابل توجهی مثلا ده یا 15هزار تومان پول رد مظالم بدهید. احیانا در مقابل كم كاریها و یا استفاده بی جا از وسایل بیت‌المال سپاه لازم است. از همگی التماس دعا دارم.


متن كامل دومین وصیت نامه حاج حسین خرازی كه 50 روز پیش از شهادتش تحریر شده است:

الهم انی اسئلك ان تملاء قلبی حبا لك و خشیة منك و تصدیقا بكتابك و ایمانا بك و خوفا منك و شوقا الیك یا ذالجلال و الاكرام حبب الی لقائك و احبب لقائی و اجعل لی فی لقائك الراحة و الفرج و الكرامة
قبلا چند كلمه‌ای نوشته بودم فكر كنم تكمیلی چندكلمه دیگر باید بنویسم.
خدایا ! غلط كردم، استغفرالله، خدایا امان، امان از تاریكی و تنگی و فشار قبر و سوال منكر و نكیر در روز محشر و قیامت. به فریادم برس. خدایا !من دلشكسته و مضطرم. صاحب پیروزی و موفقیت تو را می دانم و بس، و بر تو توكل دارم. خدایا ! تا زمان عملیات فاصله زیادی نیست خدایا به قول امام خمینی «تو فرمانده كل قوا هستی» ، خودت رزمندگانت را پیروز گردان و شر صدام و كفار را از سر مسلمین بكن.
خدایا ! از مال دنیا چیزی جز بدهكاری و گناه ندارم. خدایا ! تو خود توبه مرا قبول كن و از فیض عظمای شهادت، نصیب بهره مندم ساز. از تو طلب مغفرت و عفو دارم.
یا واسع المغفرة ، یا سبقت رحمتة غضبه
از همسر خوب و ایثارگرم كمال تشكر و سپاسگذاری را دارم. انشاء‌الله كه مرا می بخشی. الحمدالله اگر خداوند فرزندی لطف و كرم فرمود ، به سلامتی او را مهدی و زهرا اسم بگذار و از خوراك و طعام حلال و طیب به او بخوران و او را سرباز و طلبه امام زمان بار و تربیت كن كه این خود هدیه‌ای است به پیشگاه خداوند باری تعالی و كاهشی باشد از عذاب قبر و آخرت و قیامت. می دانم در امر بیت المال امانتدار خوبی نبودم و زیاده روی كرده باشم . خلاصه برایم رد مظالم و آمرزش بخواهید.
والسلام
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
رزمندگان اسلام پیروزشان بگردان
حسین خرازی
1/10/1365نوع مطلب : شهداء، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات